אין ספק שמקור המשיכה העיקרי של וורדפרס הוא המגוון העצום של תוספות שיש למערכת. המגוון הרחב הזה מאפשר גמישות מרבית כאשר בונים אתר בוורדפרס כך שלמעשה אפשר לבנות כל אתר שרוצים ממש ב"תפירה אישית".

תוספי וורדפרס נקראים plugins. בתוכם נמצאים גם הווידג'טים widgets – סוג של תוספים שמותאמים להופיע בפאנלים הצדדים של העמוד ובד"כ  ניתן לערוך אותם דרך ממשק הניהול ללא כל התערבות בקוד. את התוספים מתקינים דרך ממשק הניהול.

 

מערכת וורדפרס מגיעה עם ההתקנה שלה עם שני תוספים:

akisment – פלאגאין שבודק ספאם במערכת התגובות. בבניית אתר תדמית, במידה ולא מאפשרים הוספת תגובות לדפי האתר, ניתן למחוק אותו.

Hello Dolly – אין מילים יותר טובות שיכולות לתאר פלאגאין זה מאשר ציטוט ישיר מאתר wordpress.org:

“This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from Hello, Dolly in the upper right of your admin screen on every page.

 

מבין תוספי וורדפרס הפופלריים ביותר ניתן למנות בין היתר גם את: all in one SEO (תוסף לקידום אתר), contact form 7 (תוסף ליצירת טופס התקשרות), NextGEN Gallery (תוסף גלריית תמונות), Google XML Sitemaps (תוסף ליצירת מפת אתר של גוגל) ועוד רבים אחרים.

 

ישנם הרבה תוספי וורדפרס שתורגמו לעברית, ותוספים חדשים יוצאים בקצב מסחרר. אבל, כמו במקרה של תבניות, כמעט כל תוסף ניתן להמיר לעברית, גם אם במקור היה באנגלית. הנה כאן רשימה חלקית ביותר של תוספים מתורגמים:

http://docs.wph.co.il/wiki/%D7%AA%D7%95%D7%A1%D7%A4%D7%99%D7%9D