מה הן בדיוק תבניות וורדפרס?

תבניות לוורדפרס (ויותר נכון "ערכות נושא" – wordpress  themes ) הן מקבץ של קבצים שבתוכם פקודות לעיצוב המראה והתיפקוד של האתר.

התבניות הן גמישות ומתבססות על  קבצי CSS   כך שניתן לעשות שינויים בתבניות ואפילו ליצור אתרים בעלי עיצוב אישי לגמרי.

אתר וורדפרס חדש מגיע עם ערכת עיצוב כברירת מחדל. משנת 2010 זוהי תבנית 'עשרים עשר'  TWENTY TEN

קבצי התבנית נפרדים מקבצי ההפעלה של האתר, מה שמאפשר לעשות שדרוגים של המערכת מבלי לפגוע באתר עצמו.

איפה משיגים תבניות לוורדפרס?

ישנם שני סוגים של תבניות: תבניות חינמיות ותבניות פרימיום (בתשלום).

התבניות החינמיות הן לפעמים, אך לא תמיד, בעלות קווי עיצוב פשוטים יותר, יותר מתאימות לבלוגים ופחות כבסיס עיצוב לאתרים של ממש. חשוב לשים לב שבהרבה תבניות חינמיות שנעשות ע"י חברות עיצוב מקצועיות, לא ניתן להוריד קישורים וקרדיטים בתחתית האתר. הסרה שלהם פשוט מוחקת את כל האתר.

תבניות חינמיות אפשר למצוא במבחר גדול באתר של וורדפרס העולמי:

http://wordpress.org/extend/themes/

אפשר להוריד אותן מהאתר ואז להעלות את הקבצים דרך תוכנת FTP.
פשוט יותר, וידידותי יותר לאנשים שאינם בוני אתרים / מתכנתים,  להוריד את התבנית הרצויה דרך מערכת וורדפרס עצמה. כך, בכמה לחיצת עכבר אפשר להחליף את עיצוב האתר.

עוד מקומות בהם אפשר למצוא תבניות וורדפרס בחינם:

http://newwpthemes.com/

http://wordpressthemesbase.com/

http://www.smashingmagazine.com/2008/01/08/100-excellent-free-high-quality-wordpress-themes/ (ושם עוד קישורים פנימיים לתבניות נוספות. ובכלל מגזין מומלץ ביותר!)

http://www.fresheezy.com/gallery מקבץ תבניות מהרבה אתרים

תבניות וורדפרס בתשלום הן תבניות בעלות איכות עיצוב גבוהה, מגיעות עם מגוון של סוגי דפים כמו דפי פורטפוליו, דפי בלוג, עימודים שונים של דפי טקסט,  טופס יצירת קשר ועוד. לרב תבניות הפרימיום יש אפשרויות עריכה ועדכון מתקדמות דרך ממשק המשתמש של וורדפרס. בתבניות הפרימיום אין חובה לשים קרדיט למעצב בתחתית. מחירי התבניות נעים בטווח של  30$-100$

אתרים בהם ניתן למצוא תבניות וורדפרס בתשלום:

http://themeforest.net/category/wordpress תבניות באיכות גבוהה, אם כי יש קושי לנווט. משם נלקחה התבנית של האתר בו אתם נמצאים עכשיו..

http://www.templatemonster.com/wordpress-themes.php האתר הכי גדול בעולם לתבניות אתרים בכלל וגם מכיל מגוון יפה של תבניות וורדפרס.

http://www.studiopress.com/themes